KONKURS

Dołącz do programu Szkolne Przygody Gangu Swojaków i razem z podopiecznymi weźcie udział w konkursie. Łącznie na zwycięzców czeka: aż 30 000 zł oraz blisko 14 000 maskotek Swojaków!

Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Dlatego wierzymy, że poznanie przez najmłodszych piękna Polskiej natury oraz gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić, jest niezwykle istotne, dlatego z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Celem programu jest pomoc nauczycielom i rodzicom w zachęceniu dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest nauczyć dzieci odrywać wzrok od różnego rodzaju ekranów i żyć w zgodzie z naturą. Chcemy pokazać dzieciom piękno natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, w czym pomogą specjalnie przygotowane zadania, a nasi nowi bohaterowie pokażą dzieciom zagrożone gatunki zwierząt i jak je chronić.

Pula nagród w konkursie to: 460 fantastycznych zestawów dla uczniów oraz nauczycieli.

10 x nagroda główna: 3000 zł

3000 zł dofinasowania na dowolny cel, który pozwoli uczniom w dalszym ciągu odkrywać magię natury. Dodatkowo wszyscy uczniowie zwycięskich klas i grup przedszkolnych otrzymają nagrody rzeczowe w postaci maskotek Swojaków oraz dyplomów, a w ręce nauczyciela trafi certyfikat potwierdzający udział w konkursie.

450 x wyróżnienie

Uczniowie wyróżnionych klas i grup przedszkolnych otrzymają nagrody rzeczowe w postaci maskotek Swojaków oraz dyplomów, a w ręce nauczyciela trafi certyfikat potwierdzający udział w konkursie.

Zadania konkursowe

Zadania konkursowe są odrębne dla przedszkoli i szkół i dopasowane do możliwości i potrzeb uczniów:

Zadanie dla szkół podstawowych:

Praca zbiorowa w formie mapy małej ojczyzny, na której będą zaprezentowani nasi nowi bohaterowie – zagrożone gatunki.

Zadanie dla przedszkolaków:

Film z artystycznym, zespołowym wykonaniem piosenki naszych bohaterów.

Kalendarium konkursu:

27.09.2021r.

Uruchomienie formularza konkursowego

20.12.2021r.

Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych

17.01.2022r.

Ogłoszenie zwycięzców